Słuchawki bezprzewodowe do telefonu

Słuchawki bezprzewodowe działają najczęściej dzięki wykorzystaniu technologii bluetooth. Dzięki braku okablowania są wygodne w użytkowaniu i umożliwiają słuchanie muzyki w odległości nawet do dziesięciu metrów od źródła audio.

Niektóre modele słuchawek posiadają już fabrycznie zbudowany moduł bluetooth. Aby zacząć korzystać ze słuchawek bezprzewodowych w telefonie trzeba najpierw sparować, czyli połączyć ze sobą dwa urządzenia – telefon oraz słuchawki.

Raz połączone ze sobą urządzenia za każdym razem przy próbie kolejnego połączenia będą się już wyszukiwać automatycznie. Słuchawki bezprzewodowe do telefonu kosztują zazwyczaj ponad sto złotych – kupić oczywiście można też o wiele droższe modele.

Ich dodatkowym atutem jest jednak to, że pozwalają na szybkie i sprawne odbieranie oraz prowadzenie rozmów telefonicznych, gdyż mają fabrycznie zbudowany mikrofon oraz przycisk odbierania połączeń. Bezprzewodowe słuchawki do telefonu oferują dzisiaj coraz lepszą jakość dźwięku.

Najlepiej wypadają właśnie słuchawki bluetooth, które dostarczają dźwięk o wiele lepszej jakości niż np. słuchawki radiowe.

W bezprzewodowych słuchawkach korzystających z modułu bluetooth sygnał jest przesyłany drogą cyfrową, co nie wpływa na obniżenie jakości dźwięku oraz nie powoduje niechcianych zakłóceń. Takie przesyłanie dźwięku wpływa też na to, że muzyki można słuchać z większej odległości, nawet dwudziestu metrów jak deklarują niektórzy z producentów słuchawek.

Jednak zazwyczaj im większy dystans tym gorsza też jakość dźwięku..