Przewody do sprzętów audio

Przewody, ich dobra jakość i odpowiednie dobranie są bardzo istotne dla działania urządzenia. To bowiem od nich w dużej mierze zależy to, jaka będzie jakość przesyłanego i odbieranego dźwięku. Co zatem należy wiedzieć o przewodach do sprzętów audio, by wybrać te dla nas najlepsze? Przede wszystkim, jak oceniają i szacują rzeczoznawcy, przewody do sprzętów audio nie powinny przekraczać 20% wartości samego urządzenia. To tyle jeżeli chodzi o cenę. A co z resztą? Zaleca się, aby obydwa kable (lewego kanału oraz prawego kanału) były tej samej długości.

Ważna jest jednak nie tylko sama długość przewodu, ale także jego grubość. Grubość przewodów zależy od mocy danego sprzętu audio – im ta moc jest większa, tym większa powinna być średnica, czyli grubość przewodu. Przy wyborze przewodów należy także zwrócić uwagę na ich izolację oraz zabezpieczenia. Są one niezwykle ważne, gdyż pomagają chronić kable przez zniszczeniami mechanicznymi a także tymi spowodowanymi codziennym użytkowaniem sprzętu. Dobra izolacja pomaga także pozbyć się wszelkich zakłóceń elektromagnetycznych.

Jedną z największych i najpopularniejszych obecnie firm, które zajmują się produkcją przewodów do sprzętów audio jest marka Profigold. Zajmuje się ona przede wszystkim produkcją złącz oraz okablowań do sprzętów audio a także wideo. W jej ofercie znajdują się niemal wszystkie typy kabli i przewodów, jakie obecnie są wykorzystywane w sprzętach audio. Profigold produkuje tez przewody, które umożliwiają łączenie się ze sobą urządzeń różnego typu..