Przesyłaj dźwięk i muzykę ze smartfonu

Każdy telefon typu smartfon daje swojemu użytkownikowi kilka możliwości jeżeli chodzi o przesyłanie dźwięku i muzyki. Wszystkie te sprzęty są wyposażone w bluetooth, dzięki któremu w sposób bezprzewodowy mogą przesyłać pliki rożnego formatu na inne urządzenia, które są także wyposażone w ten moduł. Za pomocą bluetooth dźwięk i muzykę można przesyłać pomiędzy tymi urządzeniami, które znajdują się w określonej odległości od siebie a ich użytkownicy wyrażą zgodę na udostępnienia i pobieranie danych plików. Na samym początku, aby w ogóle rozpocząć korzystanie z bluetooth, należy tę usługę włączyć.

Po jej włączeniu można zacząć wyszukiwać użytkowników w pobliżu, z którymi chcemy podzielić się wybraną muzyką. Aby ułatwić i przyspieszyć ten proces warto jest nadać nazwę sobie, a także poznać nazwy użytkowników, którym przesyłamy pliki. Nazwy powinny być rozpoznawalne dla wszystkich użytkowników, aby nie doszło do sytuacji, kiedy odbierzemy plik od nieznanego nam użytkownika, który może okazać się szkodliwy dla naszego telefonu. Dźwięk i muzykę ze smartfona można przesyłać także przewodowe, np.

dzięki wykorzystaniu połączenia USB. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się np. w przypadku gdy chcemy przesłać muzykę z telefonu na komputer. Wówczas wystarczy połączyć urządzenia kablem i przesłać wybrane pliki.

Do takiego przesyłania dźwięków i muzyki nie jest wymagane żadne dodatkowe połączenie, np. internetowe. Konieczne jest natomiast posiadanie w urządzeniach potrzebnych wejść na okablowanie..