NAD

Urządzenia NAD należą do kategorii wzmacniaczy. Jednym z ich przykładów jest M12. Urządzenie to nie jest przetwornikiem ani też przedwzmacniaczem. Zapewnia ono natomiast dźwięk bardzo wysokiej jakości oraz o wysokiej rozdzielczości. M12 ma zamontowane specjalne, asynchroniczne wejście USB, które umożliwia podłączenie urządzenia do dowolnego źródła. Budowa oraz elementy wykorzystane w M12 gwarantują czysty i dokładny dźwięk, pozbawiony zakłóceń i strat.

Urządzenie M12 bez problemu łączy w sobie zarówno cyfrowe jak i analogowe źródła dźwięków i ma możliwość dopasowania ich zarówno do wzmacniaczy jak i głośników. Wzmocnienie typu DirectDigital gwarantuje użytkownikom bardzo wysoki poziom wydajności pracy sprzętu. Z dźwięku wyeliminowane tym samym zostają wszelkie szumy oraz zakłócenia. M12 jest wyposażone w asynchroniczne USB, a także wejścia AES/EBU. Posiada wmontowane również cyfrowe wejście optyczne oraz wejścia liniowe. Urządzenia można zatem bez problemu podłączyć do różnych źródeł oraz do głośników czy wzmacniaczy.

Ponieważ M12 to urządzenie o bardzo dużej mocy to możliwe było ulepszenie go o kilka dodatkowych funkcji, które uprzyjemnią i ułatwią odbieranie muzyki i dźwięków. M12 jest np. wyposażony w niskoprzepustową zwrotnicę oraz górnoprzepustową zwrotnicę drugiego rzędu. Dają one możliwość wyboru częstotliwości. Jedno z najlepszych udoskonaleń w M12 jest na pewno zastosowanie MDC – Modular Design Construction. MDC uniemożliwia starzenie się produktu dzięki ciągłemu dostarczaniu do niego aktualizacji.

.