Gramofony z bluetooth

Gramofon z modułem bluetooth może się wydawać nieco abstrakcyjny, jednak sprzęty tego typu już od kilku lat cieszą się na rynku dużą popularnością. Modelem gramofonu, który posiada stację bluetooth jest Gramovox. Gramovox jest wykonany w całości z materiałów naturalnych. Jest to niestety sprzęt bardzo drogi, co wynika zresztą z jego budowy. Jednak wielu audiofilów jest zdania, że gramofony z bluetooth mają niewiele wspólnego z prawdziwymi urządzeniami tego typu a jakość ich dźwięku dalece odbiega od tej prawdziwej, analogowej.

Bluetooth przede wszystkim nie zapewnia reprodukcji dźwięku o wysokiej jakości. Wiąże się to m.in. z tym, że samo bezprzewodowe przesyłanie dźwięku znacznie pogarsza jego jakość, nie ma zatem nawet co porównywać jej do tej czystej i dobrej jakości jaką gwarantują słuchaczom płyty analogowe. Innym gramofonem z bluetooth jest model Auna 388 BT.

Jest to urządzenie, które wyposażone w takie opcje jak odtwarzanie i nagrywanie oraz moduł bluetooth. Dodatkowo gramofon ten ma wmontowany port USB oraz SD. Korzysta tym samym z dawnych technologii audio oraz z najnowszych osiągnięć techniki. Na uwagę na pewno zasługuje fakt, iż ten model gramofonu daje także użytkownikowi możliwość nagrywania. Polega to na przekształceniu analogowych zapisów na te cyfrowe.

Na modelu Auna słuchać można muzyki w różnych formatach, dlatego też z urządzenia tego typu z powodzeniem będzie mogło kilka osób, z różnych pokoleń – także i ci, którzy pamiętają czyste dźwięki płyt analogowych..