Audio-Technica

Audio-Technica Corporation jest japońską firmą, która to jest producentem sprzętów audio. Audio-Technica Corporation powstał w Tokio, w 1962 roku i zostało założone przez Matsushita Hideo. Audio-Technica Corporation zajmuje się produkcją sprzętów audio każdej kategorii – produkuje głośniki, mikrofony, akcesoria do mikrofonów, słuchawki, sprzęty dla DJ-ów, gramofony, igły gramofonowe czy odtwarzacze stacjonarne jak i przenośne.

Z mikrofonów firmy Audio-Technica korzystają m.in. tacy artyści i zespoły jak Kiss, Justin Timberlake, Metallica czy Linkin Park.

Są to bowiem sprzęty gwarantujące jedną z najlepszych i najwyższych obecnie jakości dostępnych na rynku muzycznym. Nic więc dziwnego, że sprzęty Audio-Technica można spotkać na największych wydarzeniach muzycznych na całym świecie. Sprzęty Audio-Technica są także wykorzystywane w produkcji wielu popularnych programów telewizyjnych, były także obecne na wielu ceremoniach igrzysk olimpijskich.

Zapewniają one bowiem niezawodność jeżeli chodzi o transmisję i odbiór dźwięków. Od 2005 roku Audio-Technica Corporation prowadzi również produkcję mikrofonów, które są odporne za zakłócenia, m.in.

radiowe oraz telefoniczne. Swoje sprzęty Audio-Technica Corporation produkuje w kilku fabrykach: poza tą główną w Tokio ma je także w Paryżu, Leeds, Wiesbaden oraz w Budapeszcie. Audio-Technica Corporation jest dzisiaj jednym z największych na świecie korporacyjnych producentów urządzeń i elementów do sprzętów audio na całym świecie.

.